Jak Zálohovat IPhone ? 


Říká se, že lidé se dělí na ty, kteří zálohují, a na ty, kteří se zálohováním teprve začínají. Navzdory humorné povaze tohoto tvrzení je rozhodně nutné a doporučené iPhone systematicky zálohovat. Jak provést zálohování ? Zde je průvodce krok za krokem.

 

Proč zálohovat ?

 

Než se dostaneme k podrobnostem zálohování iPhonu, zopakujme si, proč byste měli svůj iPhone zálohovat. Pokud stále váháte, tohle vás možná přesvědčí, že je to správná věc.

Zálohování vám především umožní vytvořit kopii informací a dat uložených v telefonu, o kterou nepřijdete v případě poškození, krádeže nebo ztráty smartphonu. Hodí se také při výměně zařízení za novější model – nemusíte data z jednoho telefonu přetahovat do druhého, protože je můžete rychle stáhnout například z cloudu.

K uloženým kopiím máte navíc přístup kdykoli a odkudkoli, takže se snadno dostanete k potřebným informacím a souborům, i když nemáte telefon u sebe. Zálohování je rychlé a snadné a nevyžaduje žádné zvláštní dovednosti ani časovou náročnost. iPhone můžete zálohovat dvěma způsoby: pomocí iCloudu nebo iTunes.

 

Zálohování na iCloud

 

Pokud chcete mít přístup k datům z libovolného zařízení Apple, doporučujeme klasické cloudové zálohování. Zálohování na iCloud je snadné. Jednoduše přejděte do Nastavení >> iCloud >> Archiv, přesuňte posuvník Archiv iCloud a klikněte na možnost „Archivovat nyní“.

Tato funkce umožňuje mimo jiné zálohovat dokumenty, záložky, fotografie, poznámky, e-maily, kontakty, proud fotografií a kalendář. Nelze však zálohovat informace a nastavení Apple Pay, data aplikace Apple Mail, nastavení Touch ID a Face ID ani obsah z App Storu. Služba nabízí až 2 TB úložiště, z toho prvních 5 GB zdarma. Zálohy jsou vždy šifrované. K vytváření a používání záloh stačí připojení Wi-Fi.

 

Zálohování pomocí iTunes

 

Na druhou stranu můžete pomocí iTunes zálohovat na pevný disk počítače, nikoli na server. Nejprve připojte iPhone k počítači Mac nebo Windows s iTunes. Poté přejděte na Soubor >> Zařízení >> Archiv, otevřete Předvolby >> Zařízení a vyberte konkrétní kopii, kterou chcete uložit. Tato služba má možnost šifrovat zálohy.

Vytváření záloh je rychlé a snadné. Zálohování byste měli provádět pravidelně, abyste předešli nepříjemným a často nebezpečným následkům ztráty telefonu a cenných dat v něm uložených.

  


Nahoru - Na začátek