iPhone 14 se pochlubí mnohem pevnější konstrukcí, než jeho předchůdci

iPhone 14
Pokud je společnost Apple v něčem opravdu geniální, tak je to marketing. Na pulty se totiž pomalu blíží aktuální verze iPhone 13 a lidé by tak očekávali stoprocentní zaměření jen na ní. Jenže to by nebyl Apple, aby už při vydávání letošní třináctky neuváděl postupně novinky, na které se můžeme těšit u modernějších verzí.

iPhone 14 nám zatím není schopný prozradit nic moc o svém technologickém vybavení. Jsou už ale novinky, které nám uvádí velké změny v designu a jednou z nich může být také mnohem dokonalejší rámeček.

iPhone 14
iPhone 14

Často poškozovaná oblast telefonu

Rámeček jakéhokoliv mobilního telefonu je pochopitelně dost zranitelnou záležitostí. I ti, kteří drží svoje zařízen neustále uschované v některém z dostupných obalů mohou potvrdit, že jsou rámečky zkrátka neustále vystaveny tomu, že se odírají a omlátí téměř o cokoliv, co mobilní zařízení potká.

Proto se rozhodla společnost Apple zaměřit právě na tuto součástku a iPhone 14 se tak představí s mnohem pevnějším rámečkem, než tomu bylo u jeho předchozích modelů. Modely do současnosti užívaly pevné materiály jako je hliník, nebo nerezová ocel. Nový rámeček nám ale přidá pár gramů, protože by měl být konstruovaný přímo z titanu.

Výborná ochrana displeje, která mezi mobily nemá obdobu

Pravdou je, že společnost Apple už dlouhodobě úspěšně chrání displeje svých mobilních zařízení touto funkcionalitou. Pokud se podíváme na snahy konkurentů jako Samsung a jim podobné, tak se nějakou dobu snažila protlačit technologie Infinity Edge, tedy nekonečných okrajů. Pár na roh telefonu ale znamenal pro displej takového zařízení absolutní zkázu.

Ačkoliv nemusí rámeček designově vyhovovat úplně každému, tak je nutno uznat, že iPhone 14 s tímto nebude mít problém a dokáže ochránit displej opravdu kvalitně. A jen tak mimochodem, očekávaný iPhone 14 bude mít rámeček pevnější a zároveň i užší!

Nahoru - Na začátek