iPhone 13podporuje WiFi 6E

Podle DigiTimes by měl být iPhone 13 vybaven vylepšeným protokolem WiFi 6E, který uživatelům nabídne přístup k verzi rámce WiFi 6 rozšířené o 6GHz pásma. 


Co je Wi-Fi 6? 

Wi-Fi 6 je pouze marketingový název pro technologii 802.11ax od IEEE. Jedná se o nejnovější generaci Wi-Fi, která je optimalizovaná pro mobilní zařízení, kapacitu a internet věcí (IoT). Standard 802.11ac přinesl obrovské zvýšení rychlosti. Poprvé jsme přes Wi-Fi získávali rychlosti typu kabelových sítí, a tak u notebooků odpadla potřeba konektoru pro ethernetový kabel. 

Společnost Apple ve svých mobilech představila WiFi 6 s iPhonem 11 v roce 2019 a ve srovnání s předchozím rámcem WiFi 5 nabízí WiFi 6 výrazně vyšší rychlost a bezpečnost. WiFi 6E přidává oproti WiFi 6 jen minimální změny s výjimkou přidaného 6GHz pásma, což bude mít za následek větší šířku pásma a menší rušení pro zařízení, která podporují Wi-Fi 6E. 


Nový standard WiFi 6E u iPhone 13

Podle zdrojů se Apple chystá technologii Wi-Fi 6E začlenit do svých nových iPhonů pro letošní rok a očekává se, že se tato technologie stane standardní součástí nových mobilů se systémem iOS i Android. 

V rámci zmíněné zprávy byla také zopakována spekulace, že snímač LiDAR, který je v současné době exkluzivní pro špičkové modely iPhone 12 Pro a Pro Max, zůstane exkluzivní pro tyto varianty i u iPhone 13 (Pro a Pro Max). Původní spekulace ze začátku roku hovořily o možnosti rozšíření LiDAR na všechny modely řady, ale tato vaianta je méně pravděpodobná.  

Očekává se, že iPhone 13 bude ve srovnání s iPhonem 12 jen mírně inovovaný, přičemž se hovoří o lepších displejích, vylepšených fotoaparátech a menším výřezu fotoaparátu. Jedná se však zatím pouze o spekulace, na fakta si budeme muset ještě několik týdnů počkat.  

Nahoru - Na začátek