iPhone 12 Mini se dost možná stane posledním kouskem „svého druhu“

iPhone 12
Zpráva, která možná mnohé raní a u jiných nevyvolá žádné emoce. iPhone 12 Mini se stane možná posledním modelem, který se dočká miniaturní verze. Oblíbenost v minulosti tkvěla především v tom, že mimo menších rozměrů nabízel iPhone verze mini pro spoustu lidí ideální poměr ceny a výkonu.

Se zmenšujícím se zařízením se totiž pochopitelně muselo ořezat i vybavení telefonu a samotná velikost displeje šetří dolary každým pixelem. Jenže oblíbenost verze mini neustále klesá a u iPhone 12 Mini padla na úroveň, kdy společnost Apple nejspíše nevidí perspektivu ve svém sortimentu, pro tyto modely svých nových jablíček.

iPhone 12
iPhone 12

Za vše mohou špatné prodeje iPhone 12 Mini

A čím, že to vlastně je, že se pod dlouhých letech prodejů rozhodně společnost Apple otočit zády k jinak velice oblíbenému modelu Mini? Dlouhodobě si můžete na grafech prodejnosti všímat, že se lidé globálně učí investovat do modernějších a lepších technologií a stávají se pro ně stále méně lukrativní volby ceny a kvality, jako je například verze mini.

Pro IT svět je to možná dobře, ale vypadá to tak, že se nejspíš stane iPhone 12 Mini posledním zástupcem této minisérie, která provázela vydání každého nového mobilního zařízení od společnosti Apple.

Verze 13 a 14 nejspíš s Mini už nepočítá

Aktuálně vycházející verze 13 zatím nedala žádné definitivní rozhodnutí k tomu, jestli se dodatečně dočkáme také vydání série Mini. A to dokonce i v moment, kdy je odhalená naopak nejdražší verze s titulem iPhone 13 Pro Max.

Jistoty ale oproti tomu máme u iPhone 14, které by mělo spatřit světlo světa někdy v průběhu roku 2022. Zde už se s maximální pravděpodobností nepočítá s žádnou verzi mini. Je to dáno nejen zmenšováním čtrnáctky jako takové, ale také tím, že mnohé funkce jsou přesunuty do rámečku, kde mini příliš místa neposkytuje.

Nahoru - Na začátek