iPhone 11 představuje technický krok, ale designový skok mezi jablky

iPhone 11
iPhone 11
iPhone 11

Každá jedna jediná série telefonů od společnosti Apple se může vyjímat tím, že přináší něco nového. iPhone 11 se v tomto ohledu tvářila dost nenápadně a dlouho do jeho odtajnění nebylo jasné, zdali vůbec dojde k zajímavějším úpravám ve funkcích a designu tohoto oblíbeného přístroje.

Jenže nakonec samotné odhalení designu přineslo skok, který v daném období spousta jiných významných výrobců chytrých telefonů podstoupila také. Jaký to je? To se dozvíte v dnešním článku.

Technologický iPhone 11 téměř beze změny

Pokud jste více zastánci rychlosti a plynulosti provozu, než všeho „kolem“, tak vám určitě společnost iPhone nabídne každoročně dobré modely. Díky výbornému iOS je pravda, že jsou mobilní zařízení od Apple mnohem slabší v oblasti hardwarové kapacity a stejně tak i výdrže baterie, ale oproti konkurentům s Androidy jsou přesto výkonnější, stabilnější a mimo jiné také vydrží mnohem déle.

Čím, že to vlastně je? Je to dáno především samotným operačním systémem. Android, postavený na JAVA platformě je víceméně neodladitelný operační systém a mimo mnohých potíží je tak především výrazně náročnější na vybavení zařízení. Oproti tomu iOS je každým rokem dokonalejší a s iPhone 11 na trh rozhodně nepřichází větší kapacity, nebo takty hardwaru, ale opět o krok kvalitnější iOS.

Velká změna u fotoaparátu

Více čoček na aparátech mobilních zařízení je prostě standard. A je jedno jestli jde o iPhone 11 nebo nové modely Samsung či Huawei. iPhone 11 přidal rovněž další čočky. Tentokrát jedna pro klasický fotoaparát a druhá se stará o širokoúhlý snímač. Tento snímač je zasazení ve čtvercovém modulu, který tvoří nový designový prvek. Čistá skleněná záda z předchozí verze iPhone 10 se tak změnila o modul v levém horním rohu a nutno uznat, že to rozhodně není změna na škodu!

Nahoru - Na začátek