iPhone 10 se dočká podpory u nového systému iOS 15!

iPhone 10iPhone 10
iPhone 10

Ačkoliv se spousta výrobců mobilních zařízení snaží tlačit svoje klienty do neustálých nákupů novějších a novějších verzí, tak si Apple uvědomuje, že jejich zařízení nejsou zrovna levná zábava. A pokud spojíme dlouholetou výdrž a spolehlivost, díky níž jsou například i iPhone 5 a novější stále v oběhu, dojdeme k závěru, že začleňovat starší mobily do podpory nového OS je zkrátka správně.

A přesně to také Apple dělá a myslí tak na o něco starší modely, které ale dost aktivně brázdí výpočetní prostor. Nová aktualizace iOS 15 tak platí i pro starší iPhone 10 a my se podíváme na základní funkce, které nám nabídne.

Nepočítejte se spoustou nových funkcí

Ačkoliv je systém určený pro telefony starší, než je iPhone 6S, tak určitě nepočítejte s tím, že využijete všechny funkce nového systému. Problémem je tady vybavení, které zkrátka starší telefony buď nemají, nebo ho mají na mnohem horší úrovni. Mnohé funkce, jako například některé zdokonalení funkce FaceTime, nebudou u starších verzí k dispozici.

Stále stabilní, ale mnohem rychlejší

Výbornou zprávou ale je, že pokud vám přišel váš telefon už pomalu unavený, tak se z aktualizace na systém iOS 15 rozhodně probudí do nového života. Modernější systém totiž nabízí mnohem lépe odladěné knihovny, které zase o krok dokáží zlepšit kvalitu zážitku s telefony iPhone.

U iPhone 10 můžete s tímto zrychlením počítat také a váš telefon tak bude možná i rychlejší, než tomu bylo při jeho pořízení. Neměli bychom mít ale zároveň obavy z toho, že systém bude nestabilní, jako tomu bylo u některých z aktualizací předchozích systémů. Tentokrát si odborníci na testování opravdu dali záležet a po tříměsíčním denním zkoumání testerů se dostala na svět ostrá verze iOS 15, která doopravdy dokáže překvapit svojí rychlostí a kvalitou.
Nahoru - Na začátek