Čím je nápaditý design iPhone 13? Ostré rohy, velké čočky i úspora velikosti

iPhone 13
Dlouho očekávané vydání nového iPhone 13 je konečně nasnadě a my si ho tak můžete prohlédnout přímo v našich dlaních. Mobil je to určitě výborný a společnost Apple se tak může pochlubit dalším husarským kouskem v oblasti mobilních zařízení. Zároveň je ale iPhone 13 i dost charakteristickým telefonem, který pokračuje především v tradici svého posledního předchůdce, oblíbené dvanáctky.

iPhone 13
iPhone 13

Ostré hrany nemusí sednout každému

Zatímco se většina výrobců snaží o dokonale ergonomický design a oblé hrany jsou tak samozřejmostí, tak se iPhone rozhodl z protikladu udělat svojí pomyslnou signaturu. Nový iPhone je ještě o něco hranatější, než tomu bylo u předchůdce. Ostře vymezené rohy vás čekají hlavně kolem displeje a zadní strany. Nejde o žádný extrém, který by pomyslně „řezal do rukou“. Zároveň ale nejde ani o zařízení, které by vás doslova zaujalo hladkými proporcemi. iPhone 13 je zkrátka osobitý, ale ne každému právě taková osobnost padne do oka.

Opět o něco menší, mimo čoček

Zatímco nějakou dobu přicházelo zvětšování a zvětšování, tak zmenšování naopak provází několik posledních sérií. Máme už ohromné displeje, výborné fotoaparáty a výkon, který se rovná úrovni starších stolních počítačů. Zmenšování je ale průvodním jevem, na který se nyní tlačí ve všech sférách. iPhone 13 si ale váží svého velkého displeje a proto dochází ke zmenšování hlavně v ohledu tloušťky. Tady je cítit každý milimetr a tak je oproti dvanáctce rozdíl opravdu poznatelný.

Čeho se ale opravdu netýká žádné zmenšování, jsou samotné čočky. iPhone 13 se může pochlubit trojicí ohromných čoček, které prostě nepřehlédnete. Designový prvek? Možná ano, ale především funkce fotoaparátu, které mu propůjčují velké čočky rozhodně stojí za to i v moment, kdy byste mohli tento prvek shledat jako škaredý.

Nahoru - Na začátek